Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 15.07.2019, 20:06

.:Зеленченська ЗОШ І-ІІІ ступенів:.

Меню сайту
Офіційна адреса

Адреса:

с. Зеленче,
32408, вул. Рогульського, 4
Дунаєвецький район, Хмельницька область
тел. 9-64-10
e-mail: zelenche@gmail.com
Наше опитування
Оцініть сайт
1. Нормально
2. Чудово
3. Добре
4. Жахливо
5. Погано
Всього відповідей: 9
Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачів: 0


Історія школи

                  До революції в селі діяла церковноприходська трьохкласна школа, яка знаходилась неподалік від церкви.
В 1917 році в селі було дві школи з трьома вчителями: трьохкласна церковноприходська на Циганівці, в якій навчалося 37 учнів, і чотирьохкласна, яку побудувала поміщиця Катерина Мартсон на честь брата, який загинув під час російсько - японської війни у 1904 році під Ляояном, в ній навчалося 60 учнів.
Після революції 1917 року в селі активізувався національний рух, організувалася " Просвіта ", працював драматичний гурток, який кожної неділі ставив вистави. З метою ліквідації неписьменності в селі відкривається декілька хат читалень.
В 20 - х роках в селі функціонувало дві початкові школи. Одна на Циганівці ( де зараз знаходиться хата Вишньовської ) - тут вчителькою працювала Ковальська Зіна Опанасівна, друга - у будинку Мартсона з вчителькою Длугопільською Євгеною Львівною. Після того, як початкову школу на Циганівці віддали під магазин, початкову школу відкрили в панському будинку Гумелінського.
В 1930 році була відкрита семирічна школа в будинку Мартсона. Одним з перших директорів був Коробко.
Сучасне приміщення школи було відкрито в 1936 році. Будували будинок під військовий госпіталь. Камінь звозили з зруйнованих церков ( с. Зеленче, с. Залісці ) , костьолів, капличок. Це вже була середня школа, директором якої призначили вчителя Щадило М. М.
Перший випуск мав бути в 1939 - 1940 навчальному році, але його не було, тому що не було потрібної кількості учнів ( було лише 24 учні - згадує вчителька Мудра Г. У. ). До війни директором школи був Кобилянський, його дружина Віра Гілярівна була вчителькою біології, коли розпочалась війна він з сім'єю виїхав з села і пішов на фронт.
До війни працювали вчителі : Тертичний Іван Федорович -вчитель української мови і літератури, Саніцький Іван Данилович -вчитель російської мови та літератури, Марийський Мойсей Назарович - вчитель математики.
В роки війни 1941 - 1945 рр. Функціонувала тільки Мартсонська початкова школа, тут працювали і вчителі старших класів. В центральному приміщенні розташовувались військовополонені, які виконували трудові повинності, шкала використовувалась як казарма.
Після війни в школу пішли переростки. Директором призначили вчительку хімії Габрілевич Софію Данилівну, яка потім багато років була завучем школи. Пізніше директором призначили Сініченка. В ці роки в Циганівській початковій школі працювали вчителі: Мудра 
  
  
  
  
 Галина Ульянівна, Проколов Семен Андрійович, Войчишин Антон Олександрович, Ковальська Зіна Опанасівна. В Мартсонській початковій школі працювала Радзієвська Євгена Львівна.
Після війни в 1947 - 1952рр. Директором школи був Купецький А. М. Потім директором був призначений майор запасу Соха тюк Іван Іванович, який до призначення в с. Зеленче працював директором дитячого будинку. В 1950 - х рр.. працювали вчителі: Покотило ва 3. І., Свистун В. С, Мороз Л. Б., Педфак Т., Габрілевич С. Д., Ковальський Г. С, Кубецький А. М., Гільдман С. Ю., Дрібна В. А., Новіцька Н. І., Мудра Г. У., Орищенко В. П., Уманська Р. А., Заєць М. Я., Савельєва Г. У., Слабка С. А., Ковальська 3. 0.,Войчишин О.О., Прокопов В.Г.,Длугопільська Г. О.
В 1952 - 1953 навчальному році в школі було 19 класів, де навчалося 588 учнів. Працювали такі гуртки : літературний, фізико -математичний, юних мічурінців, історичний, фізкультурний, співочий, шахів і шашок, музичний, драматичний, шиття та рукоділля. Учительський та учнівський колективи школи працювали над піднесенням навчально - виховної роботи, поліпшенням якості знань та практичних навичок учнів, виховуючи їх у дусі непорушної дружби народів ,прищеплюючи учням найкращі якості - любов до праці, бадьорість, мужність, готовність переборювати будь- які труднощі і перешкоди в досягненні поставленої мети.
В 1955 році Соха тюка І. І. Направили головою колгоспу в село Маків, де пізніше він працював директором місцевої школи.
З 1955 по 1966 рр. директором Зеленченської середньої школи був Кубецький Адольф Мартинович - освічена, працьовита, енергійна, вольова людина, завучем був Богуцький Степан Миколайович. Тоді працювали такі вчителі: Мороз Л. Б., Новіцька Н. І., Габрілевич С. Д., Фрідман Л. О., Кумицька 3. О., Длугопільська Г. О., Нагірна Л. Т., Мудра Г. У., Боднарчук М. І., Капучак 3. П., Ковальський Г. С, Кріль Л. О., Мудрий В. П, Білінська Г. П., Рудковський Ф.А., Галатин Л. М., Поляков М.І., Мельничук О. П, Бабій І. М., Павлюк Г. М., Мудра Г. У., Сивак Д. П., Остропальченко Ф. К., Педак Т.
За успіхи, досягнуті у навчанні та вихованні молодого покоління дирекцією школи неодноразово виносились подяки вчителям історії Журавській Д. А. і Рудковському Ф.А., вчительці іноземної мови Новіцькій Н.І., вчителю природознавства Боднарчук М.І., вчителям фізкультури Бабію І.М. та Ковальському Г.С. Під керівництвом вчителя природознавства Боднарчука М.І. юнати школи досягли високих результатів в навчально - дослідницькій роботі, за досягнуті успіхи у вирощуванні кукурудзи учениця Купецька В. Брала участь в обласному зльоті юннатів і мала виступ " Досвід поєднання вивчення учнями біології з роботою на навчально- 
  
  
  
  
 дослідницьких ділянках школи і колгоспним виробництвом". В 1956р. учні школи брали участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці і за досягнення в дослідницькій роботі були нагороджені медаллю. Юннати Кріль Н.І., Яцкова Н.В., Павлюк М.А.- учениці 8 класу були нагороджені путівкою до республіканського табору.
На високому рівні перебувала художня самодіяльність. Так в 1956 році на районному огляді художньої самодіяльності перше місце зайняв шкільний духовий оркестр під керівництвом вчителя музики Беренди В.С. ( закінчив Одеську консерваторію ), учень 8-а класу Вишньовський В. за соло на трубі отримав перше місце.
В 50 - 60 рр. працювала вечірня школа для сільської молоді, директором якої був Мосьондз Д. А.
Пізніше в 60 - 80 рр. педагогічний колектив школи очолювали Болюх Роман Іванович, Чех ман Петро Олександрович, Кроліцький Василь Павлович, Сандуляк Василь Кузьмич. За цей час значно зміцніла і змінилась матеріальна база школи. Реставровано приміщення школи, побудованої в пам'ять загиблого генерал -майора Л. Мартсона в 1910 році. В школі працює їдальня, вивчалася тракторна справа, в 1990 році придбані трактори Т -74 і Т - 40, встановлене водяне опалення. Біля школи є спортивний комплекс: спортивний зал в приміщенні сільського клубу, стадіон, гімнастичні снаряди, спортивні ігрові майданчики. В школі створена кабінетна система, важливе значення має обладнання кабінету інформатики, за який відповідає Кріль Олександр Олександрович - вчитель фізики та інформатики. Олійник Олена Миколаївна оформила кабінет народознавства, який був одним з найкращих в районі, він розташовувався у приміщенні школи Мартсона. В 2005 році приміщення школи Мартсона було віддано під дитячий садок, матеріали з кабінету народознавства передані до кабінетів української мови та літератури і історії та правознавства. Функціонує шкільна бібліотека, в якій працює Сандуляк Любов Миколаївна.
Ціла група вчителів різного покоління і різних часів нагороджена урядовими нагородами: Новіцька Ніна Іванівна, Бондар Марія Яківна, Мороз Любов Борисівна - відмінники народної освіти, Болюх Роман Іванович - нагороджений медаллю " За трудову доблесть", значком "Переможець соціалістичного змагання", грамотами Міністерства освіти, обласного та районного відділів освіти. За багаторічну і сумлінну працю старший вчитель Олійник О. М. Нагороджена грамотами обласного та районного відділів освіти, РК ЛКСМУ, значками "Переможець соціалістичного змагання", "Лучшему вожатому", " За активну роботу з
піонерами". Старший вчитель Сирота Л. Ю. нагороджена грамотами 
  
  
  
  
 обласного та районного відділів освіти, Мудра Г. А.- грамотами обласного та районного відділів освіти, медаллю "Ветеран праці", Савелева Г.І.- грамотами районного відділу освіти, дирекції школи, Нагірна Л.Т.- грамотами обласного та районного відділів освіти, дирекції школи, значком "Переможець соціалістичного змагання", Варгата Г.А - грамотами обласного та районного відділів освіти, Мороз Л.Б.- грамотою Міністерства освіти УРСР " За сумлінну роботу та успіхи в справі навчання і виховання учнів", медаллю "Ветеран праці", Новіцька Н.І.- медалями "Ветеран праці" та "За доблесний труд", грамотами профспілки обласного комітету та обласного та районного відділів освіти.
Вчителі Ковальський Г.С., Павлюк Г.М., Войчишин А.О., Задерновський М.А. в роки війни 1941 - 1945 рр.захищали від фашистів Батьківщину і нагороджені урядовими нагородами: Ковальський Г.С.- орденом" Червоної зірки", медаллю "За перемогу над Німеччиною", медаллю "Ветеран праці" та інші; Павлюк Г.М.-орденом "Вітчизняної війни"; Задерновський М.А.-орденом"Слави"Ш ст.., медаллю "За відвагу"; Войчишин А.О.-медаллю "За перемогу над Німеччиною", ювілейними медалями.
В 2005 - 2006 рр. в школі було введено профільне навчання, колектив школи обрав технологічний профіль. В 2007 році одночасно з газифікацією села газифіковано школу.


Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наші друзі
Погода
Погода в Україні
Курси валют
grand theft auto: vice city неоспоримый 4